Календар подій

Міжнародний день без м’яса

 20 березня - Міжнародний день без м’яса (International Day Without Meat) багато країн відзначають з 1985 року. Його головна мета - пропаганда здорового способу життя, ідеї співчуття тваринам і захисту навколишнього середовища. У цей день проводяться різні акції та перформанси, окремі магазини і ресторани відмовляються від продажу м'ясних продуктів, ведеться пропаганда вегетаріанства.

 Згідно зі статистикою, людство щорічно вбиває понад 60 мільярдів тварин (без урахування риб, членистоногих і молюсків) з метою вживання їх в їжу. У той же час близько мільярда людей на планеті голодують і відчувають брак чистої питної води, а перехід на вегетаріанську їжу міг би вирішити цю проблему.

 Для виробництва одного кілограма м’яса сьогодні необхідно більше 10 кілограмів зерна і понад 15 літрів води. З урахуванням світового обсягу виробництва м’яса кількості зернових, яке використовується для цього, вистачило б, щоб прогодувати всіх голодуючих жителів планети. Крім того, тваринництво виробляє 18 відсотків газів, що викликають парниковий ефект, – це більше, ніж всі види транспорту разом узяті.

 Експерти ВООЗ радять вживати не більше 2 разів на тиждень червоне м'ясо та 0 порцій м'ясопродуктів (бекону, ковбас, сосисок і тп). Доведено, що молочно-рослинна їжа різко зменшує ризик розвитку серцево-судинних, онкологічних захворювань та ожиріння.

 За словами лікаря-дієтолога Оксани Скиталінської, набагато корисніше комбінувати різні джерела білка: рослинно-тваринного походження, перевагу надавати яйцям, молочним продуктам, рибі, а також бобовим (горох, квасоля, нут, сочевиця, соя), грибам, горіхам.

 Найкращі комбінації: крупи з бобовими, грибами. Для кращого засвоєння рослинного білка його потрібно подрібнити (супи-пюре, паштети і т.д.).

 Однак слід бути особливо уважними до раціону, використовуючи в харчуванні тільки вегетаріанські продукти. Для повноцінної життєдіяльності організму потрібен збалансований комплекс речовин, серед них особливо важливим є білок, яким багаті далеко не всі рослинні продукти. Для того, щоб необхідних речовин надходило у організм достатньо, стежте за харчуванням! Використовуйте різні цільнозернові крупи в поєднанні з різноманітними бобовими культурами, при строгому вегетаріанство включайте в раціон повноцінні білки яєць і кисломолочних продуктів.

 Будьте здорові, харчуйтеся повноцінно!

 У світі відзначаються ще два схожих свята. 1 жовтня вважається Всесвітнім днем вегетаріанства, а 1 листопада, в річницю створення «Веганского товариства», святкується Міжнародний день вегана.  

Наші контакти

 

Go to top