Календар подій

Всесвітній день навколишнього середовища

"В озонову дірку подивився янгол: 
     — Господи, скажи їм, щоб вони схаменулись! "
     Ліна Костенко 

 

 

5 червня Україна, як і увесь світ, відзначає Всесвітній день  навколишнього середовища( англ.World Environment Day).

 Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу. Адже сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни.

Офіційно Всесвітній день  навколишнього середовища був заснований Генеральною асамблеєю ООН 15 грудня 1972 року на її 27-й сесії (резолюція № A/RES/2994 (XXVII)).

 Приводом до започаткування цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища. «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами», - так було поставлене питання в цьому зверненні. В 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція по захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав світу. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня.

 Також була заснована нова організація в системі ООН — Програма ООН по навколишньому середовищу, під егідою якої з тих пір і відзначається всім світовим співтовариством щорічно День охорони навколишнього середовища.

 У 2000 році в цей день розпочато програму ООН «Тисячоліття довкілля – приступити до дій». Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні  навколишнього середовища.

 Кожного року визначається тема, під якою відбуваються заходи до Дня охорони навколишнього середовища.

 Всесвітній день навколишнього середовища  є для Організації Об’єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії на національному рівні.

 В ООН стверджують, що тільки міжнародне співробітництво може гарантувати подальший безпечний розвиток планети. Важливо також реалізовувати ці ідеї локально, щоб кожна людина, що посадила дерево, взяла участь у прибиранні території, змогла усвідомити всю важливість охорони навколишнього світу. Заходи до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища проводяться в більшості країн світу як на державному рівні, так і на рівні невеликих колективів, організацій, шкіл, дворів, кварталів.

 День навколишнього середовища – «народна подія», що супроводжується такими барвистими видовищами, як вуличні мітинги, паради велосипедистів, «зелені» концерти, конкурси творів і плакатів у школах, посадка дерев, а також кампанії з рециркуляції відходів і прибирання території.

 Також прості дії та вчинки у нашому щоденному житті можуть видаватися незначними на перший погляд, але якщо цього буде дотримуватися кожний, то це суттєво покращить стан нашої планети.

ОСЬ НАЙПРОСТІШІ СПОСОБИ ЗБЕРЕГТИ ПЛАНЕТУ

  •  Використовуйте енергозберігаючі лампи
  •  Вимикайте на ніч комп’ютер
  •  Сортуйте сміття
  •  Вживайте менше тваринної їжі
  •  Ощадливо використовуйте паперові серветки
  •  Використовуйте обидві сторони паперу
  •  Більше ходіть пішки, не користуйтеся ліфтом без необхідності
  •  Робіть креативні подарунки із залишків паперу, мішечків та інших різноманітних матеріалів
  •  Приймайте душ; користуватися ванною - це дуже не ощадливо
  •  Вимикайте світло, там де воно не є потрібним.

Давайте зробимо все, щоб наші діти та онуки дихали пахощами квітів, чули спів птахів у лісах, ходили по м'якій травичці, милувалися сходом сонця. Давайте залишимо їм у спадок чисту та прекрасну Землю!


В сонці кожна росинка
Грає зблизька, здаля:
Це тепло своє щедро
Нам дарує земля.

Зачаровує сяйвом,
Що розлите довкруг.
І в діброву покличе,
І повабить на луг.

На розлогому лузі
До роси прихилюсь —
І терпкої вологи
Мов з джерельця нап’юсь.

Покладу на долоні
Молодої трави,
До якої торкнешся —
Бризнуть соки живі.

До якої вустами
Припадеш навесні,
І відчуються в серці
Життєдайні пісні.

Наче птах, що злітає,
Ти стаєш на крило.
І наблизилось місто,
І видніє село.

Наче вперше відкрилось
Все роздолля твоє.
Це земля добротворна
Нам снаги додає.

Микола Сингаївський

Ohorona (1)
Ohorona (2)
Ohorona (3)
Ohorona (4)
Ohorona (5)

Наші контакти

 

Go to top