25
квітня
2016

Художнє відлуння Чорнобиля

Художнє відлуння Чорнобиля
Художнє відлуння Чорнобиля

  Цього року весь світ вшановує 30-ті роковини Чорнобильської катастрофи. Жителям нашого міста, як ні одному місту України ця дата по особливому хвилююча та болюча. Бо саме Славутич будувався після аварії, як місто енергетиків Чорнобильської АЕС. Сьогодні в ньому проживає разом з сім`ями багато ветеранів ЧАЕС та учасників ліквідації наслідків цієї техногенної катастрофи. В ці квітневі дні в Загальноміському бібліотечно-інформаційному центрі міста прохолодять численні заходи на яких обов’язково присутні учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

 Серед таких заходів і виставка дитячого малюнку «Відлуння Чорнобиля…» зразкової студії образотворчого мистецтва «АКВА», яка відрита в читальній залі бібліотечного центру. Художні роботи цієї виставки створювали вже внуки тих, хто приборкував атомну стихію. І тому про саму аварію і її вплив на оточуючу природу вони знають не тільки від керівника студії Марії Дмитрівни Тетеріної, а в першу чергу від своїх батьків, дідусів і бабусь. Саме враження від почутого студійці відтворили в представлених малюнках.

 Вони малювали про те, що їх сьогодні найбільше хвилює і цікавить те, що їх оточує. В роботах видно, що діти гостро переживають біль тих трагічних подій і передають це чорними кольорами. Старші вихованці студії більш глибоко усвідомлюють трагедію та чорнобильський біль і роботи в них доволі серйозні, емоційні.

 Та в більшості своїй діти все-таки дивляться на світ, наївно і зі світлими думками. І тому зовсім юним студійцям, звичайно, ще важко відчути драматизм катастрофи. Вони за своєю природою завжди оптимісти. Тому малюють те, чим вони живуть: Україну, рідне місто, улюблені іграшки, сонечко, квіти, ангелів... У цих малюнках через різноманітні художні образи, символи та яскраві кольори проглядається їх надія на майбутнє без трагедій та катастроф. Своїми роботами діти говорять дорослим, що хочуть бачити цей світ тільки у кольорах веселки.

Теги аварія виставка малюнки Чорнобиль

Go to top