09
жовтня
2019

"Бібліотеки світу"

Година цікавих повідомлень

   До Всеукраїнського Дня бібліотек Загальноміським бібліотечно-інформаційним центром було проведено захід, в ході якого слухачі, учасники "Творчої майстерні" ознайомились з цікавими фактами про бібліотеки світу.

      Учасники бесіди дізналися, що найстаріша діюча бібліотека знаходиться в Монастирі Святої Катерини в Єгипті. Вона була побудована в середині VI століття, а зараз відкрита тільки для ченців і запрошених студентів.

     Найбільша бібліотека в світі, Бібліотека конгресу, знаходиться у Вашингтоні, а найменші, розраховані на одного читача, як не пародоксально, теж в США, але тільки в Нью-Йорку. Будинки виглядають як жовті склянки і призначені для читачів, які втомилися від мегаполісу і вирішили розслабитися з книгою в руках у маленькому затишному приміщенні.

    Найвища бібліотека знаходиться на 60-му поверсі готелю Маріотт в Шанхаї. Вона розташована на висоті понад 230 метрів. Ії площа всього 57 квадратних метрів. що не завадило їй потрапити до книги рекордів Гіннеса.

     Це тільки деякі з фактів, з якими були ознайомлені учасники заходу. Інформація сприймалася на ура, тому що майже весь матеріал виявився незнайомим для аудиторії.

Наприклад, ніхто не знав, що з часів Середньовічної Європи аж до XVIII століття фоліанти приковували до стелажів ланцюгами, а книги на полицях розставлялися корінцями всередину, а не назовні.

     Згадка про великого бібліоклептомана, Стіва Блумберга, викликала веселий сміх, адже ніхто з присутніх не здогадувався, що людина прославилася тим, що за свою "кар'єру" викрала понад 23 млн. книг, завдавши збитків в 20 млн. доларів.

    Екскурс в історію бібліотек вийшов дуже цікавим. Слухачі брали активну участь в бесіді,тому атмосфера була дуже жвавою. І, звичайно ж, ніколи не пізно дізнаватися щось нове, адже розширювати кругозір можна в будь-якому віці.

Теги Бібліотеки Бібліотеки світу Година спілкування Година цікавих повідомлень До Всеукраїнського Дня бібліотек

Go to top