В останнє десятиліття в наше життя, у тому числі й у культурологічне, стрімко ввірвався термін «віртуальність». З розвитком Інтернет бібліотеки одержали нову категорію користувачів – віртуальних, тобто тих, хто користується послугами бібліотеки віртуально, не приходячи в неї. Розвиваючи дистанційний доступ до джерел інформації, бібліотеки створюють віртуальні простори, на яких успішно функціонують усі бібліотечні технології. А це означає, що кожна бібліотека стає провідником нової культури – культури віртуального інформаційного обміну, віртуального читання, віртуального спілкування і пізнання.

  Виставочна діяльність нашої бібліотеки була і залишається важливою складовою бібліотечного обслуговування. Вступивши у віртуальне інформаційне середовище ми спробували пристосувати даний вид бібліотечної послуги до нових реалій. Отже «віртуальна книжкова виставка» - це презентація книг в електронному форматі.

  Робота у віртуальному просторі дозволяє  ширше використовувати  додаткові види інформації: бібліографічну, фактографічну, інформаційну.  Віртуальна  виставка представляє   зовнішній вигляд документа, бібліографічний опис і анотацію, а також  додаткові дані - оцифрованні витримки з книги, рецензії, відгуки.

Які задачі виконує віртуальна книжкова виставка?

  • Популяризує книжковий фонд
  • Пропонує зацікавитись темою.
  • Представляє визначені книги.
  • Дає можливість звернутися до інших ресурсів Інтернет по темі.
  • Має можливість у текстовому режимі надати додаткову інформацію про документ: у якій бібліотеці взяти, де купити, є можливість одержання електронної копії і т.д.
 

Настав час створення віртуальних виставок.

    Віртуальна виставка – це можливість у будь-який момент при наявності мережі Інтернет, вдень або вночі, не залишаючи домашнього затишного крісла, свого робочого місця, комп'ютерного класу або електронного читального залу, стати на час відвідувачем нашої віртуальної виставки.

Запрошуємо на наші віртуальні виставки!

Go to top