Календар подій

70 років від дня народження Клауса Хагерюпа (1946), сучасного норвезького дитячого письменника

 Клаус Хагерюп — один із найбільших письменників Норвегії. Він народився в 1946 році в містечку Хьоугерюд в Осло. Всі в Норвегії звичайно знали вірші його матері - Інгер Хагерюп. Його батько, Андерс, працював вчителем, ним було також написано декілька книг для дітей. Так що обидва батьки були "художниками слова". Дома, в Хьоугерюді, Клаус жив в комнаті разом зі своєю бабусею. Вона співала йому багато пісень, які придумувала сама. Старший брат Хельге читав йому книжки про Тарзана, мама про Вінні-Пуха, а батько полюбляв читати про Снурре. І це подобалось Клаусу більше всього.

 В дитинстві він досягнув гарних успіхів в спорті, особливо в метанні списа. Але в підлітковому віці Клаус втратив до цього інтерес. Тоді йому було вже потрібно визначитись, яку професію він би хотів отримати. І Клаус вирішив, що добре б було стати актором. Він вчився акторській майстерності в Англії і театральній режисурі в Осло. Потім працював і як актор, і як режисер в театрі і на телебаченні, писав п’єси і радіопостановки.

 Він той хто, не хотів бути письменником, але їм став. Після того, як померла його мати, Клаусу захотілося написати про неї книгу. І тоді дитинство ожило в його думках. Тому він і почав писати для дітей і підлітків. В книзі під назвою «Країна, де не було часу» Клаус Хагерюп написав багато того, що не ввійшло в його книгу про матір.

 Книги Клауса Хагерюпа завжди наповнені гумором, але в той же час вони дуже серьойзні. Багато з них розповідає про те, що відбувалося в дійсності і про те, що не може відбутись в реальному житті. Це робить їх захоплюючими і виникає бажання перечитати їх ще не раз.

 Перші літературні твори Клауса Хагерюпа – драматичні і поетичні - були досить успішними. Та справжніми бестселерами стали його романи про Маруса: «Маркус і Діана», «Маркус і дівчатка», «Маркус і Сігмунд». Історії про Маркуса дійсно допомагають молодій людині відноситись з почуттям гумору до складних життєвих ситуацій. А дорослим нагадують про юність і вчать розуміти дітей, що вже подорослішали.

 Критик Віктор Раполін так написв про книги Клауса Хагерюпа : «Книжки Хагерюпа, в которых талантливо и наглядно показан процесс мужания современного тинейджера, то есть становления человека самим собой, или, по-другому, выбора будущего пути, читать стоит, а значит читать нужно».

 Ці надзвижачайно смішні, розумні та привабливі романи переведені на 12 мов світу і отримали багато нагород, серед яких престижна Брагерівська премія Норегії.  

Наші контакти

 

Go to top