Календар подій

150 років від дня народження Ольги Іполитівни Окуневської (1875−1960), української піаністки, педагогині, культурно-освітньої діячки
Середа, 03 Вересень 2025
Hits : 589

OkynevckaОльга Окуневська — українська піаністка, педагогиня, культурно-освітня діячка.

Ольга Окуневська народилася 3 вересня 1875 р. Здобула музичну освіту, спеціалізуючись у класі фортепіано. Вже змолоду проявила себе як талановита виконавиця та організаторка культурного життя.

Працювала піаністкою, виконуючи твори класичної та української музики. Викладала фортепіано, виховавши низку учнів, які продовжили її справу. Брала участь у культурно-освітніх ініціативах, спрямованих на популяризацію української музики та формування національної мистецької традиції.

Одна з перших популяризаторів творчості Миколи Лисенка в Галичині. У репертуарі Ольги Окуневської були твори таких композиторів як Василь Барвінський, Віктор Косенко, Людвиг ван Бетховен, Ференц Ліст, Петро Чайковський та інших. Акомпонувала Соломії Крушельницькій та М. Мещинському.

Ольга Окуневська зробила внесок у розвиток української музичної культури, поєднуючи виконавську та педагогічну діяльність із просвітницькою роботою.

Контакти

kontactyЗагальноміський бібліотечно-інформаційний центр
Поліський квартал 12, Славутич
Вишгородський район, Київська область

Україна 07101
тел. 04579-21759